Drzewa są naszymi Przyjaciółmi

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele,

bo słońca, deszczu…a od nas szacunku”.

Łukasz Borowicz

 

„Drzewa są naszymi Przyjaciółmi!” – takimi słowami uczniowie klas I-III i Przedszkola rozpoczęli obchody Światowego Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października, a jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Z tej okazji zorganizowano spotkanie z leśniczym Panem Pawłem Dmowskim, który podzielił się swoją wiedzą na temat drzew. Uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu drzew w przyrodzie, jakie są gatunki drzew, do czego wykorzystujemy drewno, ile tlenu produkuje las. Poznały mieszkańców lasu i sposoby ochrony przyrody. W tym dniu również bardzo miło nam było gościć Pana wójta Grzegorza Górala wraz z delegacją z Ukrainy. Po ciekawym wykładzie wspólnie posadziliśmy 50 sadzonek drzew. Dzieci były bardzo zaangażowane i szczęśliwe. Po tak dużym wysiłku mogliśmy skosztować jabłek z naszych polskich sadów oraz domowej roboty szarlotki i ciasta ze śliwkami.

Na zakończenie obchodów, uczniowie klasy III wykonywali prace plastyczne związane z naszym świętem.

Mamy nadzieję, że ta ciekawa i pożyteczna lekcja o ekologii, warta jest ,by w przyszłości ją kontynuować. Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy je!

Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować Nadleśnictwu Siedlce za pomoc i podarowanie sadzonek, tych wspaniałych drzew.

Piekart Ewa

« z 2 »