Grzyby w obiektywie

W końcu, choć ze znacznym opóźnieniem, rozpoczął się sezon grzybowy. Z tej okazji samorząd uczniowski wraz z nauczycielem geografii panem Dominikiem Czernelewskim postanowili przygotować konkurs fotograficzny „Grzyby w obiektywie”.

Chyba nie trzeba szczególnych wyjaśnień o co chodzi w konkursie. Posiadasz aparat fotograficzny czy smartfon z aparatem? Chwytaj zań i rób zdjęcia grzybom, bo pełno ich w naszych lasach! Do tego są naprawdę śliczne!

Nie muszą to być grzyby, które zebrałeś. Właściwie takie mniej nas interesują. Chodzi o grzyby w ich naturalnym środowisku – w lesie, na starym pniu, na łące, w ogródku. Spójrz – rosną wszędzie i są pięknym elementem przyrody jesiennej. Nie muszą to być grzyby jadalne, przecież wiele nieznanych nam i niezbieranych przez nas gatunków wygląda fantastycznie!

Przy okazji pamiętaj: nie niszcz grzybów! Wszystkie mają prawo rosnąć, czy są  jadalne, czy nie, bo to ważny element ekosystemów!

Fotoprace można nadsyłać do 20 października na adres dominikczernelewski@wp.pl lub nagrać na pendrive i przynieść do szkoły. Każdy uczeń może dostarczyć nam do pięciu fotografii.

Dla zwycięzców  konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody. Na co więc czekać? Sezon grzybowy nie potrwa wiecznie!