Dzień Edukacji Narodowej

Chociaż to uczniowie są w szkole najważniejsze, szkoła nie istniałaby także bez nauczycieli. Dzięki nim dzieci mogą się uczyć, poznawać świat, odkrywają swoje zdolności i zainteresowania. To oni są przewodnikami młodego człowieka, od kiedy tylko przekroczy szkolny próg. Właśnie dlatego nauczyciele też mają swoje święto – dzień dla nich szczególny, zwany zwyczajowo Dniem Nauczyciela. Jak co roku jego obchody przypadają na 14 października.

W tym dniu każdy z nas – pedagogów i innych pracowników szkoły – przychodzi do pracy odświętnie ubrany, podobnie jak i dzieciaki, które cieszą się, że nie ma zajęć edukacyjnych. Są wiersze, piosenki, wspólne świętowanie, wzruszenia i czas na refleksję.

Nie inaczej było w tym roku w naszej szkole. Dyrektor jak zawsze wręczył nagrody dla najlepszych pracowników, a uczniowie uświetnili całą uroczystość akademią (w której przygotowaniu maczali też palce pani Małgorzata Jastrzębska i pan Dominik Czernelewski). Razem ze wszystkimi świętował pan wójt Grzegorz Góral i ksiądz proboszcz Andrzej Witkowski. Na koniec wszyscy nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz wyżej wymienieni goście otrzymali pamiątkowe januarki.

Pogoda dopisała – było słonecznie, choć chłodno. Po takim dniu przyjemnie się wraca do pracy.

« z 2 »