ŚLADAMI KOPERNIKA

Aby pójść śladami Mikołaja Kopernika nie od razu trzeba jechać do Torunia czy odwiedzać znane centra nauki w dużych miastach. Warto wiedzieć, że czasem, aby polecieć w kosmos, można skorzystać z wiedzy ludzi, którzy mieszkają niedaleko nas i służą nam swoja erudycją.

Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy w piątek 24 listopada odwiedzili Niebo Prusa – małe planetarium przy I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Chociaż małe – bardzo się wszystkim podobało i na pewno pogłębiło wiedzę uczniów z zakresu astronomii. Od tej pory – mamy nadzieję- będą już pamiętali, że w Układzie Słonecznym krąży 8 planet, że mamy 13 – nie 12 – znaków zodiakalnych i że Ziemia obraca się z zachodu na wschód.

Ciekawym prezentacjom towarzyszył profesjonalny komentarz pana Sławomira Miernickiego – nauczyciela pasjonata astronomii, któremu jeszcze raz składamy podziękowania za udzieloną lekcję i poświęcony czas.

Po trzymaniu głów skierowanych w górę przez kilkadziesiąt minut uczniowie sami chcieli znaleźć się w górze, dlatego zorganizowaliśmy dla nich wizytę w parku trampolin JumpOut. Tu rozpoczęła się walka z grawitacją, z której wielokrotnie zwycięsko wychodziły dzieciaki.

Oby więcej takich wycieczek!

Opiekunami grupy dzieciaków z Bojmia były panie Ewa Matyszczyk, Kamila Szufa, Iza Zdanowska i pan Dominik Czernelewski.