Z ortografią w kosmos!

Pewnie w ten sposób myśli niejeden uczeń, który musi się z nią mierzyć codziennie podczas zajęć lub w trakcie odrabiania pracy domowej. Trudno czasem nie stanąć po stronie ucznia, jeśli uświadomimy sobie jak trudne są jej zasady, a właściwie ich wykorzystanie w praktyce.

Do gwiazd z ortografią polecieli w ostatnim czasie nasi uczniowie, którzy w  piątek 3 czerwca wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym mierząc się z dyktandem o nazwie „Podróż w kosmos”.  Najwięcej trudności sprawiły uczniom wyrazy: gżegżółka, supernowoczesny, międzygwiezdny i stare, dobre „wziąć” oraz imię Bożydar.

Tekst dyktanda został dopasowany do wieku uczniów, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach – klas 4-5 i klas 6-8. Wśród młodszych dzieciaków najlepiej wypadła uczennica klasy V – Lena Piotrowska, a w starszej grupie – uczennica klasy VII – Julia Biernat. Tym razem dziewczyny były górą, ale chłopcy deptali im po piętach.

Oto pełna lista zwycięzców, uwzględniając miejsca od  pierwszego do trzeciego:

Klasy 4-5

 

  1. Lena Piotrowska – klasa V
  2. Szymon Zielonka – klasa V
  3. Sylwester Sobiech – klasa IV

 

Klasy 6-8

 

  1. Julia Biernat – klasa VII
  2. Michał Kielak – klasa VIII
  3. Antonina Paluch – klasa VIII

 

Razem z dzieciakami dyktando pisali nauczyciele, którzy wypadli dobrze, ale oczywiście ich wyników nie można brać pod uwagę.

Wszystkim biorącym udział w dyktandzie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratólójemy i rzyczymy dalszyh sókcesuf w zmaganiah z ortografjom.