Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… boisko!

Boisko trawiaste w naszej szkole nigdy nie było doskonałe. Placówka zawsze borykała się z problemami natury finansowej, które uniemożliwiały jej renowację obiektu, stale istniały ważniejsze problemy. Dlatego ciągle narzekaliśmy na nierówności, czasem na stojącą na boisku wodę, a także na brak siatek w bramkach.

To na szczęście wkrótce się zmieni, a wszystko za sprawą nowej nawierzchni, która zagości na boisku już od nowego roku kalendarzowego.

Prace renowacyjne rozpoczęły się we wrześniu. Trzeba było usunąć starą trawę, wyrównać powierzchnię i obsiać ją na nowo. Należący do szkoły teren za boiskiem, na którym dominowały zarośla, został oczyszczony i przygotowany do postawienia ogrodzenia, którego także bardzo nam brakowało.

W wyżej wymienionych pracach bardzo pomógł ciężki sprzęt, którym wsparli nas pan Jacek Woliński i pan Dariusz Bziuk.

Ostatnią fazą działań było postawienie ogrodzenia z furtką za boiskiem. Pierwszy, najważniejszy etap prac udało się wykonać w sobotę 12 listopada. Teraz widać już nowe słupki czekające na przytwierdzenie siatki. Trzeba jednak trochę poczekać, aż beton zwiąże, wtedy będzie można dokończyć dzieła.

Wygląda na to, że wszystko świetnie się uda, jednak nie tylko efekt końcowy jest ważny. Niezwykle istotny jest też fakt, że cały projekt (oczywiście poza zakupem materiału) udało się zrealizować tzw. wspólnymi siłami, bez angażowania zewnętrznych firm. Do pracy przy ogrodzeniu zgłosili się okoliczni mieszkańcy, w tym absolwenci szkoły, męska część grona pedagogicznego, a także nasz pan konserwator i panie kucharki, które przygotowały ciężko pracującym smaczny obiad. Kilka dni wcześniej prace porządkowe pod okiem nauczyciela rozpoczęli także sami uczniowie.

To bardzo budujące, że mimo iż świat pędzi w zawrotnym tempie do przodu, a ludzie na nic nie mają czasu, zdarzają się dni, kiedy potrafimy oderwać się od codziennej rutyny i zrobić coś razem dla wspólnego dobra.

Wszystkim, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych pracach, w jakikolwiek sposób, serdecznie dziękujemy.