LISTOPADOWE SPOTKANIE Z WIELKĄ HISTORIĄ

W tym roku szkolne obchody jednego z najważniejszych świąt dla Polaków – Narodowego Święta Niepodległości –  przypadły na dzień 9 listopada. Było to podyktowane piątkową wycieczką, która uniemożliwiałaby dwóm klasom wzięcie udziału w wyżej wymienionej uroczystości w ostatnim dniu nauki.

Jak zwykle przygotowaniami do uroczystości zajęli się pan Mieczysław Szkopek i Pani Małgorzata Jastrzębska. Mimo iż, jak zawsze, zaczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego, tym razem nie było jednak dłuższej lekcji historii czy typowej akademii. Zamiast tego zorganizowano konkurs wiedzy o losach naszej ojczyzny i o naszym patronie, który też walczył o jej wolność. Wzięły w nim udział zespoły klasowe, składające się z uczniów i nauczycieli. Wygrała klasa IV.

Przed tym konkursem zorganizowano inny, nie mniej ciekawy. Był to bowiem konkurs pieśni patriotycznych, w którym każda z klas udowadniała, że na śpiewie zna się jak mało która.

Wśród najmłodszych wygrały dzieci z klasy I, śpiewające „Mazurek Dąbrowskiego”, a wśród uczniów z klas IV – VIII bezkonkurencyjni okazali się piątoklasiści i piątoklasistki.

To były wyjątkowe obchody, które na pewno pozostaną w naszej pamięci na dłużej.