DZIEŃ DZIECKA W BOJMIU

Jednym z najbardziej wyczekiwanych dni przez większość uczniów jest święto wszystkich dzieci, czyli Dzień Dziecka. W tym roku przypadał on na środę, co w zasadzie nie robiło nikomu większej różnicy; wszyscy jednak starali się zaklinać pogodę, która przez cały maj była wyjątkowo kapryśna. W nocy przed obchodami święta Bojmie nawiedziła burza, a przez resztę dnia deszcz wisiał w powietrzu. Na szczęście na strachu się skończyło. Co prawda kilka razy z chmur poleciał na nas grad kropel, ale nie przerwało to w żaden sposób zabawy.

A zabawa była wyjątkowo udana. Zorganizowała ją rada rodziców, która nie szczędziła trudu, aby dzieciaki bawiły się jak najlepiej. Swoje trzy grosze dołożyli również nauczyciele.

Dzieci miały zapewnioną animatorkę, która kierowała zabawą, tak zwane „dmuchańce”, na których mogły do woli poharcować i dać upust swojej energii, bazę gastronomiczną z grillem, lodami oraz możliwość zakupienia różnego rodzaju smakołyków.

Wielkie wrażenie zrobili strażacy z jednostki OSP w Broszkowie, którzy przyjechali do szkoły w pełni wyposażonym samochodem i organizowali dzieciakom przejażdżki oraz bieg z przeszkodami. Na boiskach do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki rozgrywane były miniturnieje i konkursy ze słodkimi nagrodami. W opiekę nad młodszymi uczniami włączyli się również starsi uczniowie, wśród których należy wyróżnić Antoninę Paluch i Krystiana Jankowskiego.

W tym dniu chyba każdy bawił się świetnie, co zresztą doskonale oddają fotografie. Na szczególne podziękowania zasługują tu z pewnością rodzice, którzy opiekowali się imprezą, a wcześniej brali udział w jej przygotowaniu, a także strażacy, którzy poświęcili swój czas dla naszych dzieci.

Szkoda, że takie święto jest tylko jeden raz w roku. Na szczęście – już możemy odliczać dni do kolejnego.