Laboratorium Przyszłości w Szkole Podstawowej w Bojmiu

Szkoła Podstawowa im. Januarego Suchodolskiego w Bojmiu  bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości”. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i  rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe  w  wysokości  60  000 zł dzięki, któremu w grudniu 2021 r. zakupione zostało następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia podstawowego i dodatkowego.

  • Długopisy i drukarka 3D z akcesoriami i filamentem,
  • Roboty Dash z matą do kodowania,
  • stacje lutownicze wraz z ochronnymi matami sylikonowymi,
  • mikrokontrolery z zestawem Adurino,
  • sprzęt audio-video (aparat fotograficzny z funkcją nagrywania,  oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, gimbal, statyw i blendy fotograficzne i greenscreen),
  • mikroskopy biologiczne i mikroskop steroskopowy wraz z zestawami preparatów mikroskopowych,
  • przenośny sprzęt nagłaśniający z mikroportami,
  • lornetki wraz z uprzężami,
  • dron z klatka ochroną,
  • mikrokontroler Lofi z funkcją robota.

Te innowacyjne narzędzia będą udostępniane do wykorzystania na każdym etapie edukacyjnym, na wszystkich rodzajach zajęć edukacyjnych, w tym z techniki, informatyki oraz podczas zajęć pozalekcyjnych tak, aby uczniowie mogli realizować własne projekty i przedsięwzięcia. Sprzęt audio-video posłuży przez cały rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły takich jak akademie, przedstawienia, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz w przygotowaniach do konkursów.