DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Na 14 października, jak co roku, przypada ważne święto polskich szkół – mianowicie Dzień Edukacji Narodowej, znany szerzej pod nazwą Dnia Nauczyciela. Jest ono obchodzone od 1972 roku i wbrew popularnej nazwie trzeba je także uważać za święto wszystkich pracowników szkoły, także tych bezpośrednio nie związanych z sama dydaktyką, a nawet święto dzieci, które w szkole są przecież najważniejsze, oraz ich rodziców, będących dla nich najważniejszymi nauczycielami.

U nas uroczyste obchody miały miejsce 12 października, ze względu na planowaną wizytę gości.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie pana dyrektora, po którym głos zabrał wójt naszej gminy – pan Grzegorz Góral, doceniając trudną pracę nauczycieli.

Dzieciaki z klas IV, VII i VIII – dopingowane przez pana Dominika, panią Małgorzatę i panią  Jolę – przygotowały ciekawą akademię, którą zakończyło wręczenie wszystkim pracownikom szkoły i szacownym gościom Januarków – znów w postaci zindywidualizowanych dyplomów.

Wszyscy wyszli z sali zadowoleni, mając baterie naładowane do dalszej pracy. A tej pracy będzie jeszcze całkiem sporo, bo rok szkolny przecież dopiero niedawno się zaczął.